In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "PCM-tapping collet ET1-12 1,4"
PCM-tapping collet ET1-12 1,4
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | PCM-Zangen |
| Series: | PCMET112 |
| E-number: | 424E |
| ER collet: | ER11 |
| Article number: | PCMET112014 |
| a: | 8 |
| A: | 11.5 mm |
| B: | 8.5 mm |
| C: | 13 mm |
| D max.: | 3.55 mm |
| E: | 5.5 mm |
| K: | 7 |
| L: | 18 mm |
| Bore: | 1.40 mm |