Available at short notice on request
Product information "HSS-Circular saw 50x1,6x13 coarse Z=B number of teeth 32"
HSS-Circular saw 50x1,6x13 coarse Z=B number of teeth 32
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | KSG |
| Article number: | KSG050160B |
| Tool material: | HSS |
| Type: | Form B |
| Outer ø D: | 50 mm |
| width b: | 1.60 mm |
| Bore ø d: | 13 |
| Teeth: | 32 mm |
| Coating: | bright |