Available at short notice on request
Product information "HSS-Circular saw 50x1,0x13 coarse Z=B number of teeth 40"
HSS-Circular saw 50x1,0x13 coarse Z=B number of teeth 40
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | KSG |
| Article number: | KSG050100B |
| Tool material: | HSS |
| Type: | Form B |
| Outer ø D: | 50 mm |
| width b: | 1.00 mm |
| Bore ø d: | 13 |
| Teeth: | 40 mm |
| Coating: | bright |