In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "HSS-Circular saw 40x0,9x10 32 Z"B" number of teeth 32"
HSS-Circular saw 40x0,9x10 32 Z"B" number of teeth 32
| Article category: | Schneidwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Kreissägeblätter |
| Series: | KSG |
| Article number: | KSG040090B |
| Tool material: | HSS |
| Type: | Form B |
| Outer ø D: | 40 mm |
| width b: | 0.90 mm |
| Bore ø d: | 10 |
| Teeth: | 32 mm |
| Coating: | bright |