Available at short notice on request
Product information "Grooving tool MTNR 650125 TiAlN"
Grooving tool MTNR 650125 TiAlN
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTNR |
| Article number: | MTNR650125TIA |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 5.00 mm |
| øS: | 6 mm |
| L: | 35.00 mm |
| L1: | 12 mm |
| L2: | 16.00 mm |
| F: | 2.50 mm |
| T: | 1.50 |
| ɣ: | 6° ° |
| B: | 1.00 mm |
| R: | R0.5 |
| Coating: | TIALN coated |