Available at short notice on request
Product information "Grooving tool MTNR 440145 K10"
Grooving tool MTNR 440145 K10
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTNR |
| Article number: | MTNR440145K10 |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 4.00 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 31.00 mm |
| L1: | 14 mm |
| L2: | 15.00 mm |
| F: | 1.95 mm |
| T: | 0.80 |
| ɣ: | 6° ° |
| B: | 1.00 mm |
| R: | R0.5 |
| Coating: | bright |