Available at short notice on request
Product information "Grooving tool MTNN 40401 TiAlN"
Grooving tool MTNN 40401 TiAlN
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTNN |
| Article number: | MTNN40401TIA |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 0.40 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 26 mm |
| L1: | 0.80 mm |
| L2: | 10.00 mm |
| F: | 0.20 mm |
| T: | 0.07 |
| B: | 0.10 mm |
| ɣ: | 0° ° |
| Coating: | TIALN coated |