In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Emergency collet F16 76-1076 1212E;with extended nose 6mm;(complete length ca. 64 mm);diam 2,0"
Emergency collet F16 76-1076 1212E
with extended nose 6mm
(complete length ca. 64 mm)
diam 2,0
with extended nose 6mm
(complete length ca. 64 mm)
diam 2,0
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | EF16 |
| F-number: | F16 76-1076 |
| US-code: | TF16 |
| Article number: | EF16WEICH |
| Ød: | 16.00 mm |
| ØD: | 21.00 mm |
| L: | 64.00 mm |
| ød2: | 16.00 |
| L2: | 6.00 |
| K: | 32.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 2.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |