Available at short notice on request
Product information "Emergency collet E140 F22 76-71;with extended nose 6mm;(complete length ca. 55 mm);diam 3,0"
Emergency collet E140 F22 76-71
with extended nose 6mm
(complete length ca. 55 mm)
diam 3,0
with extended nose 6mm
(complete length ca. 55 mm)
diam 3,0
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | E140 |
| F-number: | F22 76-71 |
| US-code: | TF22 |
| Article number: | E140WEICH |
| Ød: | 22.00 mm |
| ØD: | 30.00 mm |
| L: | 55.00 mm |
| ød2: | 21.00 |
| L2: | 6.00 |
| K: | 30.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 3.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |