In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Emergency collet 161E F32 76-221;with extended nose 8mm;(complete length ca. 75 mm);diam 3,0"
Emergency collet 161E F32 76-221
with extended nose 8mm
(complete length ca. 75 mm)
diam 3,0
with extended nose 8mm
(complete length ca. 75 mm)
diam 3,0
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | E161 |
| F-number: | F32 76-221 |
| Article number: | E161WEICH |
| Ød: | 32.00 mm |
| ØD: | 45.00 mm |
| L: | 75.00 mm |
| ød2: | 34.00 |
| L2: | 8.00 |
| K: | 30.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 3.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |