In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Emergency collet 1536E F37 76-740;(complete length ca. 92 mm);diam 3,0"
Emergency collet 1536E F37 76-740
(complete length 92 mm)
diam 3,0
(complete length 92 mm)
diam 3,0
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | EF37 |
| F-number: | F37 76-740 |
| US-code: | TF37 |
| Article number: | EF37WEICHKURZ |
| Ød: | 37.00 mm |
| ØD: | 47.00 mm |
| L: | 92.00 mm |
| ød2: | 40.00 |
| L2: | 10.00 |
| K: | 32.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 3.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |