In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Emergency collet 138E F20 76-87;with extended nose 7mm;(complete length ca. 67 mm);diam 2,5"
Emergency collet 138E F20 76-87
with extended nose 7mm
(complete length ca. 67 mm)
diam 2,5
with extended nose 7mm
(complete length ca. 67 mm)
diam 2,5
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | E138 |
| F-number: | F20 76-87 |
| US-code: | TF20 |
| Article number: | E138WEICH |
| Ød: | 20.00 mm |
| ØD: | 28.00 mm |
| L: | 67.00 mm |
| ød2: | 21.00 |
| L2: | 7.00 |
| K: | 32.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 3.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |