Available at short notice on request
Product information "Emergency collet 136E F20 76-201;with extended nose 5mm;(complete length ca. 54 mm);diam 2,5"
Emergency collet 136E F20 76-201
with extended nose 5mm
(complete length ca. 54 mm)
diam 2,5
with extended nose 5mm
(complete length ca. 54 mm)
diam 2,5
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | E136 |
| F-number: | F20 76-201 |
| Article number: | E136WEICH |
| Ød: | 20.00 mm |
| ØD: | 26.00 mm |
| L: | 54.00 mm |
| ød2: | 20.00 |
| L2: | 6.00 |
| K: | 30.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 2.50 mm |
| Clamping surface: | smooth |