In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "ER-double holder with inner coolant ER16 shank D=22,0 L1=100,0 L2=16,0 L3=16,0 including nut ERC16M with radial coolant connection G1/8" with clamping flat throughout"
ER-double holder with inner coolant
ER16 shank D=22,0 L1=100,0
L2=16,0 L3=16,0
including nut ERC16M
with radial coolant connection G1/8"
with clamping flat throughout
ER16 shank D=22,0 L1=100,0
L2=16,0 L3=16,0
including nut ERC16M
with radial coolant connection G1/8"
with clamping flat throughout
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | ED16 |
| Article number: | ED1622100AK1WD |
| collet: | ER16 |
| D: | 22 mm |
| L1: | 100.00 mm |
| L2: | 16.00 mm |
| L3: | 16.00 mm |
| A: | 22 mm |
| N: | 11 |
| OC: | G1/8" |
| SW: | 19 |
| Clamping flat: | WD throughout flat |
| nut: | RFMER16MC |