Available at short notice on request
Product information "ER-double holder with inner coolant ER11/ER16 shank D=22,0 L1=95,0 L2=13,0 L3=16,0 including nut ER11M/ERC16M with radial coolant connection G1/8" with clamping flat throughout"
ER-double holder with inner coolant
ER11/ER16 shank D=22,0 L1=95,0
L2=13,0 L3=16,0
including nut ER11M/ERC16M
with radial coolant connection G1/8"
with clamping flat throughout
ER11/ER16 shank D=22,0 L1=95,0
L2=13,0 L3=16,0
including nut ER11M/ERC16M
with radial coolant connection G1/8"
with clamping flat throughout
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | ED11 |
| Article number: | ED11162295AK1WD |
| collet: | ER11/ER16 |
| D: | 22 mm |
| L1: | 91.00 mm |
| L2: | 13.00 mm |
| L3: | 16.00 mm |
| A: | 19/22 mm |
| N: | 7.5 |
| OC: | G1/8" |
| SW: | - |
| Clamping flat: | WD throughout flat |
| nut: | RFMER11M / |