In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "ER-double holder ER20 shank D=32,0 shank length=85,0 including nut ERC20M with radial inner coolant G1/8" with clamping flat throughout"
ER-double holder
ER20 shank D=32,0 shank length=85,0
including nut ERC20M
with radial inner coolant G1/8"
with clamping flat throughout
ER20 shank D=32,0 shank length=85,0
including nut ERC20M
with radial inner coolant G1/8"
with clamping flat throughout
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | ED20 |
| Article number: | ED203285AK1WD |
| collet: | ER20 |
| D: | 32 mm |
| L1: | 85.00 mm |
| L2: | 18.00 mm |
| L3: | 18.00 mm |
| A: | 28 mm |
| N: | 14 |
| OC: | G1/8" |
| SW: | 27 |
| Clamping flat: | WD throughout flat |
| nut: | RFMER20MC |