In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "ER-collet holder for STAR back working ER16 shank D=22,0 shank length=25,0 including nut ERC16M with radial inner coolant M8x1 for diverse STAR-machines"
ER-collet holder for STAR back working
ER16 shank D=22,0 shank length=25,0
including nut ERC16M
with radial inner coolant
M8x1 for diverse STAR-machines
ER16 shank D=22,0 shank length=25,0
including nut ERC16M
with radial inner coolant
M8x1 for diverse STAR-machines
| A: | 22 mm |
|---|---|
| Picture: | 3 |
| C: | 49 mm |
| B: | 28.00 mm |
| OC: | M8x1 |
| Article category: | Maschinenzubehör |
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | EM16 |
| Article number: | EM1622SRRAK2 |
| collet: | ER16 |
| D: | 22 mm |
| L1: | 25.00 mm |
| L2: | 29.00 mm |
| nut: | RFMER16MC |
| machine type: | *** |