In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "ER-collet holder for STAR back working ER16 shank D=22,0 shank length=25,0 including nut ERC16M with inner coolant through back working-block for STAR SR-38R Type A/B Star article no. 101-18"
ER-collet holder for STAR back working
ER16 shank D=22,0 shank length=25,0
including nut ERC16M
with inner coolant
durch Rückseitenblock für STAR SR-38R Type
A/B /SR-32JII/SR-20JII Star Art.-Nr. 101-18
ER16 shank D=22,0 shank length=25,0
including nut ERC16M
with inner coolant
durch Rückseitenblock für STAR SR-38R Type
A/B /SR-32JII/SR-20JII Star Art.-Nr. 101-18
| A: | 22 mm |
|---|---|
| Picture: | 8 |
| C: | 44 mm |
| B: | 37,5 mm |
| OC: | - |
| Article category: | Maschinenzubehör |
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | EM16 |
| Article number: | EM1622SWIK |
| collet: | ER16 |
| D: | 22 mm |
| L1: | 25.00 mm |
| L2: | 35.00 mm |
| nut: | RFMER16MC |
| machine type: | SR20J II | SR32J II | SR38 |