In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "ER-collet holder for STAR back working ER16 shank D=22,0 shank length=25,0 including nut ER16M for STAR machines SW12-R II/SW-20/SR-20RIV/SR-38 Ausführung "OS" including 2x hexagonal screws M4x25"
ER-collet holder for STAR back working
ER16 shank D=22,0 shank length=25,0
including nut ER16M
for STAR machines SW12-R II/SW20/SR20RIV
SR-38/SV20-R/SR20JII/SR32JII
Version"OS" (without screw)
including 2x hexagonal screws M4x25
ER16 shank D=22,0 shank length=25,0
including nut ER16M
for STAR machines SW12-R II/SW20/SR20RIV
SR-38/SV20-R/SR20JII/SR32JII
Version"OS" (without screw)
including 2x hexagonal screws M4x25
| A: | 22 mm |
|---|---|
| Picture: | 7 |
| C: | 37.5 mm |
| B: | 32.50 mm |
| OC: | - |
| Article category: | Maschinenzubehör |
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | EM16 |
| Article number: | EM1622SW2-OS |
| collet: | ER16 |
| D: | 22 mm |
| L1: | 25.00 mm |
| L2: | 40.00 mm |
| nut: | RFMER16M |
| machine type: | ** |