ER-collet holder for STAR back working
ER16 shank D=16,0 shank length=20,0
including nut ER16M
for STAR-Maschine SR-16R/SR20
A: 22 mm
Picture: 2
C: 40 mm
B: 24.00 mm
OC: -
Article category: Maschinenzubehör
Article group: Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör
Series: EM16
Article number: EM1616SR
collet: ER16
D: 16 mm
L1: 20.00 mm
L2: 17.00 mm