Available at short notice on request
Product information "ER-collet holder for STAR back working ER16 shank D=16,0 shank length=20,0 L2=17 without thread for backstop screw for STAR-machine SR-16R"
ER-collet holder for STAR back working ER16
shank D=16,0 shank length=20,0 L2=17
without thread for backstop screw
for STAR-machine SR-16R
shank D=16,0 shank length=20,0 L2=17
without thread for backstop screw
for STAR-machine SR-16R
| A: | 22 mm |
|---|---|
| Picture: | 2 |
| C: | 40 mm |
| B: | 24.00 mm |
| OC: | - |
| Article category: | Maschinenzubehör |
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | EM16 |
| Article number: | EM1616SROS |
| collet: | ER16 |
| D: | 16 mm |
| L1: | 20.00 mm |
| L2: | 17.00 mm |
| nut: | RFMER16M |
| machine type: | SR16 | SR20 |