In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "ER-collet holder for STAR back working ER11 shank D=22,0 shank length=25,0 L2=47 including nut ER11M for STAR-machine"
ER-collet holder for STAR back working
ER11 shank D=22,0 shank length=25,0 L2=47
including nut ER11M
for STAR-machine
ER11 shank D=22,0 shank length=25,0 L2=47
including nut ER11M
for STAR-machine
| A: | 16 mm |
|---|---|
| Picture: | 2 |
| C: | 49 mm |
| B: | 28.00 mm |
| OC: | - |
| Article category: | Maschinenzubehör |
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | EM11 |
| Article number: | EM1122SRR |
| collet: | ER11 |
| D: | 22 mm |
| L1: | 25.00 mm |
| L2: | 46 mm |
| nut: | RFMER11M |
| machine type: | *** |