In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "ER-collet holder for STAR back working ER11 shank D=16,0 shank length=10,0 L2=17 including nut ER11M for STAR-machine SR-10J"
ER-collet holder for STAR back working
ER11 shank D=16,0 shank length=10,0 L2=17
including nut ER11M
for STAR-machine SR-10J
ER11 shank D=16,0 shank length=10,0 L2=17
including nut ER11M
for STAR-machine SR-10J
| A: | 16 mm |
|---|---|
| Picture: | 1 |
| C: | 41 mm |
| B: | 17.00 mm |
| OC: | - |
| Article category: | Maschinenzubehör |
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | EM11 |
| Article number: | EM1116SRJK |
| collet: | ER11 |
| D: | 16 mm |
| L1: | 10.00 mm |
| L2: | 18.00 mm |
| nut: | RFMER11M |
| machine type: | SR10J (Pos. T21+T23) |