In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "ER-collet holder ER16 shank D=20,0 shank length=50,0 including nut ERC16M with radial inner coolant G1/8" with clamping throughout"
ER-collet holder
ER16 shank D=20,0 shank length=50,0
including nut ERC16M
with radial inner coolant G1/8"
with clamping throughout
ER16 shank D=20,0 shank length=50,0
including nut ERC16M
with radial inner coolant G1/8"
with clamping throughout
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | EM16 |
| Article number: | EM162050AK1WD |
| collet: | ER16 |
| D: | 20 mm |
| L1: | 50.00 mm |
| L2: | 27.00 mm |
| A: | 22 mm |
| OC: | G1/8" |
| Coolant: | G1/8" |
| Clamping flat: | WD throughout flat |
| nut: | RFMER16MC |
| Spanner: | RFSE16M |