In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "ER-collet holder ER16 shank D=18 shank length=310,0 including nut ERC16M with radial inner coolant G1/8""
ER-collet holder ER16
shank D=18 shank length=310,0
including nut ERC16M
with radial inner coolant G1/8"
shank D=18 shank length=310,0
including nut ERC16M
with radial inner coolant G1/8"
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | EM16 |
| Article number: | EM1618310AK1 |
| collet: | ER16 |
| D: | 18 mm |
| L1: | 310 mm |
| L2: | 35.00 mm |
| A: | 22 mm |
| OC: | G1/8" |
| Coolant: | - |
| Clamping flat: | without flat |
| nut: | RFMER16MC |
| Spanner: | RFSE16M |