Available at short notice on request
Product information "ER-Collet holder ER16 shank D=20,0 shank lenght=50,0 with clamping nut ERC16M and radial inner coolant lead in M8x1 with clamping flat throughout"
ER-Collet holder
ER16 shank D=20,0 shank lenght=50,0
with clamping nut ERC16M
and radial inner coolant lead in M8x1
with clamping flat throughout
ER16 shank D=20,0 shank lenght=50,0
with clamping nut ERC16M
and radial inner coolant lead in M8x1
with clamping flat throughout
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | EM16 |
| Article number: | EM162050AK2WD |
| collet: | ER16 |
| D: | 20 mm |
| L1: | 50.00 mm |
| L2: | 27.00 mm |
| A: | 22 mm |
| OC: | M8x1 |
| Coolant: | G1/8" |
| Clamping flat: | WD throughout flat |
| nut: | RFMER16MC |
| Spanner: | RFSE16M |