Available at short notice on request
Product information "ER-Collet Holder with Stop Flange ER16;shank D=25,0 shank length=46;including UM/ER16"
ER-Collet Holder with Stop Flange ER16
shank D=25,0 shank length=46
including UM/ER16
shank D=25,0 shank length=46
including UM/ER16
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | EB16 |
| Article number: | EB162546 |
| collet: | ER16 |
| D: | 25 mm |
| L1: | 46.00 mm |
| L2: | 22.00 mm |
| A: | 28 mm |
| C: | 28 mm |
| B: | 11 mm |
| Clamping flat: | without flat |
| nut: | RFMUMER16 |
| Spanner: | RFSE16UM |