Available at short notice on request
Product information "ER-Collet Holder with Stop Flange ER11 shank D=16,0 shank length=21,0 including ER11M with clamping flat throughout"
ER-Collet Holder with Stop Flange ER11
shank D=16,0 shank length=21,0
including ER11M
with clamping flat throughout
shank D=16,0 shank length=21,0
including ER11M
with clamping flat throughout
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | EB11 |
| Article number: | EB111621WD |
| collet: | ER11 |
| D: | 16 mm |
| L1: | 21.00 mm |
| L2: | 22.00 mm |
| A: | 16 mm |
| C: | 22 mm |
| B: | 7 mm |
| Clamping flat: | WD throughout flat |
| nut: | RFMER11M |
| Spanner: | RFSE11M |