In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet for Hydromat/Pfiffner B32 72-2030 5,5"
Collet for Hydromat/Pfiffner
B32 72-2030 5,5
B32 72-2030 5,5
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Pfiffner-Hydromat |
| Series: | EHB32 |
| Alternative number: | B32 72-2030 |
| Article number: | EHB32055 |
| Ød: | 32.00 mm |
| ØD: | 40.00 mm |
| L: | 106.00 mm |
| K: | 30.00 ° |
| G: | ø29.7x1.693 |
| Profile: | round |
| Bore: | 5.50 mm |
| Clamping surface: | smooth |