In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Draw-in Collet with extended nose W20 80-92744 1,0"
Draw-in Collet with extended nose
W20 80-92744 1,0
W20 80-92744 1,0
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Zugspannzangen Reihe 300 |
| Series: | ESW20 |
| Alternative number: | W20 80-92744 |
| Article number: | ESW20010 |
| Ød: | 20.00 mm |
| ØD: | 26.30 mm |
| L: | 84.50 mm |
| K: | 30.00 ° |
| G: | S19,7x1,667 |
| Profile: | round |
| Bore: | 1.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |