In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Draw-in collet 302E B8 72-137 0,5"
Draw-in collet 302E B8 72-137 0,5
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Zugspannzangen Reihe 300 |
| Series: | E302 |
| Alternative number: | B8 72-137 |
| Article number: | E302005 |
| Ød: | 8.00 mm |
| ØD: | 12.70 mm |
| L: | 35.00 mm |
| K: | 40.00 ° |
| G: | W6,82x0,625 55° |
| Profile: | round |
| Bore: | 0.50 mm |
| Clamping surface: | smooth |