In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Double cone collet for Tornos MultiSwiss 8x26 / 8731E 6,0 one side with KROKO slots"
Double cone collet for Tornos
MultiSwiss 8x26 / 8731E 6,0
one side with KROKO slots
MultiSwiss 8x26 / 8731E 6,0
one side with KROKO slots
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Zangen für Mehrspindeldrehautomaten |
| Series: | E8731 |
| Article number: | E8731KROKO060 |
| Type: | Collet |
| Ød: | 28.00 mm |
| ØD: | 35.00 mm |
| L: | 60.00 mm |
| K: | 30.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 6.00 mm |