In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "f.britsch KROKO-Double Cone-collet Bronze 42x50 3,0 mm slot width 0,8 mm"
f.britsch KROKO-Double Cone-collet
Bronze 42x50 3,0 mm
slot width 0,8 mm
Bronze 42x50 3,0 mm
slot width 0,8 mm
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Doppelkonus- + Zug-Führungszangen für pneumatische Führungsbüchsensysteme |
| Series: | DKBBKROKO |
| Article number: | DKBBKROKO4250030 |
| Dimensions: | 42x50 |
| ØD: | 42 mm |
| L: | 50 mm |
| K: | 22.50 ° |
| Material: | Bronze |
| Profile: | round |
| Bore: | 3.00 mm |