Available at short notice on request
Product information "f.britsch KROKO-Double Cone-collet Grey cast iron 28x40 3,0 mm slot width 0,8 mm"
f.britsch KROKO-Double Cone-collet
Grey cast iron 28x40 3,0 mm
slot width 0,8 mm
Grey cast iron 28x40 3,0 mm
slot width 0,8 mm
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Doppelkonus- + Zug-Führungszangen für pneumatische Führungsbüchsensysteme |
| Series: | DKBGKROKO |
| Article number: | DKBGKROKO2840030 |
| Dimensions: | 28x40 |
| ØD: | 28.00 mm |
| L: | 40 mm |
| K: | 22.50 ° |
| Material: | Grey cast iron |
| Profile: | round |
| Bore: | 3.00 mm |