In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Copying tool MTKO 43208 K10"
Copying tool MTKO 43208 K10
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTKO |
| Article number: | MTKO43208K10 |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 3.20 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 31.00 mm |
| L1: | 8.00 mm |
| L2: | 15.00 mm |
| F: | 1.60 mm |
| T: | 0.80 |
| ɣ: | 8° ° |
| R: | R0.08 |
| Coating: | bright |