In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet 162E F35 76-2013 with 20 mm extended nose 2,0 smooth"
Collet 162E F35 76-2013
with 20 mm extended nose 2,0 smooth
with 20 mm extended nose 2,0 smooth
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | E162VOR |
| F-number: | F35 76-2013 |
| US-code: | - |
| Article number: | E162VOR20020 |
| Ød: | 35.00 mm |
| ØD: | 43.00 mm |
| K: | 30.00 ° |
| L1: | 83.00 mm |
| L2: | 20.00 |
| Profile: | round |
| Bore: | 2.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |