In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet 138E F20 76-2017 with 20mm extended nose 0,5 smooth"
Collet 138E F20 76-2017
with 20mm extended nose 0,5 smooth
with 20mm extended nose 0,5 smooth
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | E138VOR |
| F-number: | F20 76-2017 |
| US-code: | TF20 EN |
| Article number: | E138VOR20005 |
| Ød: | 20.00 mm |
| ØD: | 28.00 mm |
| K: | 32.00 ° |
| L1: | 80.00 mm |
| L2: | 20.00 |
| Profile: | round |
| Bore: | 0.50 mm |
| Clamping surface: | smooth |