In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Pick up collet F16 76-830 (3263E) for Tornos AS14 with extended nose 15mm 3,0 smooth"
Pick up collet F16 76-830 (3263E)
for Tornos AS14
with extended nose 15mm
3,0 smooth
Please reduce your clamping pressure in
case of picking up small work pieces
for Tornos AS14
with extended nose 15mm
3,0 smooth
Please reduce your clamping pressure in
case of picking up small work pieces
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Zangen für Mehrspindeldrehautomaten |
| Series: | SYF16VOR |
| Article number: | SYF16VOR15030 |
| Type: | Pick-up collet |
| Ød: | 16.00 mm |
| ØD: | 21.00 mm |
| K: | 30.00 ° |
| Thread: | M14x0,75 |
| Profile: | round |
| Bore: | 3.00 mm |