In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet with carbide insert 138E F20 76-87 1,0 smooth"
Collet with carbide insert
138E/555 F20 76-87 1,0
smooth
138E/555 F20 76-87 1,0
smooth
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | HME138 |
| F-number: | F20 76-87 |
| US-code: | TF20 |
| Article number: | HME138010 |
| Ød: | 20.00 mm |
| ØD: | 28.00 mm |
| L: | 67.00 mm |
| ød2: | 21.00 |
| L2: | 7.00 |
| K: | 32.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 1.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |