Available at short notice on request
Product information "Collet with carbide insert 116E F13 76-2014 with 15mm extended nose 0,5 smooth"
Collet with carbide insert 116E F13 76-2014
with 15mm extended nose 0,5 smooth
with 15mm extended nose 0,5 smooth
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | HME116VOR |
| F-number: | F13 76-2014 |
| US-code: | TF13 EN C |
| Article number: | HME116VOR15005 |
| Ød: | 13.00 mm |
| ØD: | 19.00 mm |
| K: | 32.00 ° |
| L1: | 73.00 mm |
| L2: | 15.00 |
| Profile: | round |
| Bore: | 0.50 mm |
| Clamping surface: | smooth |