Available at short notice on request
Product information "Collet with carbide insert 109E F10 76-2021 with 10mm extended nose 0,5 smooth"
Collet with carbide insert 109E F10 76-2021
with 10mm extended nose 0,5 smooth
with 10mm extended nose 0,5 smooth
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | HME109VOR |
| F-number: | F10 76-2021 |
| US-code: | TF10 EN C |
| Article number: | HME109VOR10005 |
| Ød: | 10.00 mm |
| ØD: | 15.50 mm |
| K: | 40.00 ° |
| L1: | 52.00 mm |
| L2: | 10.00 |
| Profile: | round |
| Bore: | 0.50 mm |
| Clamping surface: | smooth |