In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet with carbide insert 1536E F37 76-740 3,0 smooth"
Collet with carbide insert
1536E F37 76-740 3,0 smooth
1536E F37 76-740 3,0 smooth
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | HMEF37 |
| F-number: | F37 76-740 |
| US-code: | TF37 |
| Article number: | HMEF37030 |
| Ød: | 37.00 mm |
| ØD: | 47.00 mm |
| L: | 92.00 mm |
| ød2: | 40.00 |
| L2: | 10.00 |
| K: | 32.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 3.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |