In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet with carbide insert 1212E F16-1076 1,0 smooth"
Collet with carbide insert
1212E/562 F16-1076 1,0
smooth
1212E/562 F16-1076 1,0
smooth
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | HMEF16 |
| F-number: | F16-1076 |
| US-code: | TF16 |
| Article number: | HMEF16010 |
| Ød: | 16.00 mm |
| ØD: | 21.00 mm |
| L: | 64.00 mm |
| ød2: | 16.00 |
| L2: | 6.00 |
| K: | 32.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 1.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |