In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Collet with carbide insert 116E F13 76-357 0,7 smooth"
Collet with carbide insert
116E F13 76-357 0,7
smooth
116E F13 76-357 0,7
smooth
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | HME116 |
| F-number: | F13 76-357 |
| US-code: | TF13 |
| Article number: | HME116007 |
| Ød: | 13.00 mm |
| ØD: | 19.00 mm |
| L: | 63.50 mm |
| ød2: | 13.00 |
| L2: | 6.00 |
| K: | 32.00 ° |
| Profile: | round |
| Bore: | 0.70 mm |
| Clamping surface: | smooth |