Available at short notice on request
Product information "Collet holder 3163 type 41 for Rubber-Flex collet shank 20,0 including nut"
Collet holder 3163 type 41
for Rubber-Flex collet
shank 20,0 L1=46 mm
with clamping flat stepped
including nut
for Rubber-Flex collet
shank 20,0 L1=46 mm
with clamping flat stepped
including nut
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Ruberflex + Zubebör |
| Series: | JBH |
| Article number: | JBH3163FL |
| collet: | J41 |
| D: | 20 mm |
| L1: | 46.00 mm |
| L2: | 19 mm |
| A: | 21 mm |
| Range: | 1 - 6,5 mm |
| nut: | JM041 OZ 3157 |