In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "WAVE-Collet 138E F20 76-2017 2,0 UP smooth with 20mm extended nose"
WAVE-Collet 138E F20 76-2017 2,0 UP smooth
with 20mm extended nose
with 20mm extended nose
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | WAVEE138VOR |
| F-number: | F20 76-2017 |
| US-code: | TF20 EN WAVE |
| Article number: | WAVEE138VOR020 |
| Ød: | 20.00 mm |
| ØD: | 28.00 mm |
| K: | 32.00 ° |
| L1: | 80.00 mm |
| L2: | 20.00 |
| Profile: | round |
| Bore: | 2.00 mm |
| Clamping surface: | smooth |