In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "KROKO-Collet 1536E F37 76-2020 2,5 UP smooth with 30mm extended nose"
KROKO-Collet 1536E F37 76-2020 2,5 UP smooth
with 30mm extended nose
with 30mm extended nose
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | KROKOEF37VOR |
| F-number: | F37 76-2020 |
| US-code: | TF37 SEN KROKO |
| Article number: | KROKOEF37VOR025 |
| Ød: | 37.00 mm |
| ØD: | 47.00 mm |
| K: | 32.00 ° |
| L1: | 112.00 mm |
| L2: | 30.00 |
| Profile: | round |
| Bore: | 2.50 mm |
| Clamping surface: | smooth |