In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "KROKO-Collet 1446E F30 76-2019 2,5 UP smooth with 20mm extended nose"
KROKO-Collet 1446E F30 76-2019 2,5 UP smooth
with 20mm extended nose
with 20mm extended nose
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | KROKOEF30VOR |
| F-number: | F30 76-2019 |
| US-code: | 0161 EN KROKO |
| Article number: | KROKOEF30VOR025 |
| Ød: | 30.00 mm |
| ØD: | 38.00 mm |
| K: | 30.00 ° |
| L1: | 79.00 mm |
| L2: | 20.00 |
| Profile: | round |
| Bore: | 2.50 mm |
| Clamping surface: | smooth |