In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "KROKO-Collet 116E F13 76-2014 2,5 UP smooth with 15mm extended nose"
KROKO-Collet 116E F13 76-2014 2,5 UP smooth
with 15mm extended nose
with 15mm extended nose
| Article category: | Spannwerkzeuge |
|---|---|
| Article group: | Spannzangen Reihe 100 |
| Series: | KROKOE116VOR |
| F-number: | F13 76-2014 |
| US-code: | TF13 EN KROKO |
| Article number: | KROKOE116VOR025 |
| Ød: | 13.00 mm |
| ØD: | 19.00 mm |
| K: | 32.00 ° |
| L1: | 73.00 mm |
| L2: | 15.00 |
| Profile: | round |
| Bore: | 2.50 mm |
| Clamping surface: | smooth |