In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Chamfering tool MTFA 66020 TiAlN"
Chamfering tool MTFA 66020 TiAlN
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTFA |
| Article number: | MTFA66020TIA |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 6.00 mm |
| øS: | 6 mm |
| L: | 43.00 mm |
| L1: | 18.40 mm |
| L2: | 24.00 mm |
| F: | 2.95 mm |
| T: | 1.45 |
| ɣ: | 8° ° |
| Coating: | TIALN coated |